Czystość i dezynfekcja. Te dwa słowa zawsze towarzyszyły branży gastronomicznej i spożywczej. Jednocześnie, rośnie dziś świadomość konsumenta, który oczekuje od restauracji czy nawet małego lokalu, że nie tylko otrzyma doskonałe, pyszne danie, ale również, zostanie mu ono podane na czystym talerzu, z czystymi sztućcami i szklankami.

 

Czystość naczyń, garnków i sztućców, a także ogólny porządek w kuchni i czystość w lokalu powinny być priorytetem dla każdego restauratora.

 

 

GP | Zmywarka, wyparzarka i zlewozmywak

 

Specjalistyczny sprzęt do zmywania, wyparzania i czyszczenia naczyń, garnków, talerzy oraz sztućców to podstawa w każdej kuchni gastronomicznej. Oczywiście, można dbać o czystość i dezynfekcję naczyń i talerzy poprzez zlewozmywak, jednak nawet najlepszy pracownik, nie zastąpi porządnej dezynfekcji, przeprowadzonej w bardzo wysokiej temperaturze.

 

Zmywarki gastronomiczne, to zupełnie inne urządzenia niż te, które znasz z domowej kuchni. To sprzęt, który pozwala na mycie naczyń w naprawdę wysokiej temperaturze, co nie tylko wpływa na usuwanie zabrudzeń, ale również ma wpływ na dezynfekcję naczyń.

 

Profesjonalna zmywarka gastronomiczna, specjalistyczna wyparzarka oraz odpowiedni zmywak, to podstawowe urządzenia, które muszą znaleźć się w profesjonalnej kuchni. Oczywiście, jest to dosyć spory wydatek, jednak jak już wiesz, świadomość konsumentów rośnie, a oczekiwania odnośnie czystości, są dziś większe niż kiedyś.  

 

 

GP | Zmywarka gastronomiczna to gwarancja czystości i dezynfekcji

 

Pandemia jeszcze bardziej podkreśliła nasz strach i zwiększyła wrażliwość na takie aspekty jak chociażby czystość i dezynfekcja. Dezynfekuje się dziś wnętrza, ubrania oraz narzędzia. Tym bardziej, należy zwrócić uwagę na dezynfekcję i czystość takich rzeczy jak właśnie naczynia, talerze oraz wszystko to, z czego spożywany jest posiłek.

 

Zmywarka gastronomiczna, to typ zmywarki, który może pracować ze zdecydowanie większym ciśnieniem, niż klasyczna zmywarka do użytku domowego. Również osiągane są w jej wnętrzu, zdecydowanie wyższe temperatury. Sama czystość, która jest osiągana dzięki temu to jedno, natomiast istotne jest pozbycie się prawie całkowicie bakterii, które mogą łatwo osadzać się na brudnych naczyniach, talerzach, garnkach czy sztućcach.

 

 

GP | Inwestycja, która szybko się zwraca

 

Nie każdą inwestycję trzeba rozpatrywać w charakterze bezpośredniego zwrotu. W przypadku takich urządzeń jak zmywarka gastronomiczna, to urządzenie to ma pośredni wpływ zarówno na szybkość i funkcjonowania kuchni, ale przede wszystkim na postrzeganie danej restauracji czy też danego lokalu gastronomicznego.

Zainwestowanie w dobrej jakości zmywarkę, to gwarancja czystych, estetycznie wymytych naczyń.

Jeżeli szukasz urządzeń, które będą miały istotny wpływ na postrzeganie Twojej restauracji. Jeżeli chcesz zdobyć najlepszy sprzęt, w korzystnej cenie, koniecznie musisz wybrać ofertę zmywarek od GastroProdukt. Zagwarantuj swoim gościom czystość i pełną higienę

 

 

GP | Zmywarka kapturowa i inne specjalistyczne urządzenia w profesjonalnej gastronomii

 

Każda restauracja, każdy większy lokal gastronomiczny wyposażony jest w wysokiej jakości sprzęt, w tym między innymi w profesjonalne urządzenia, które służą do obróbki mechanicznej, termicznej oraz mycia i utrzymania czystości. Zmywarka kapturowa jest jednym z tego typu urządzeń, specjalistyczne, wysokiej klasy urządzenie do zmywania wielkogabarytowych naczyń i nie tylko.

Jakie sprzęty specjalistyczne powinny znaleźć się w Twojej kuchni? Jeżeli szukasz nowych rozwiązań, zapoznaj się z tym artykułem.

 

 

GP | Specjalistyczne urządzenia do obróbki mechanicznej

 

Obróbka mechaniczna, czyli wszystko to, co wykonuje się różnego rodzaju narzędziami lub robi to za nas sprzęt, należy do najbardziej czasochłonnych i wymagających największego zaangażowania. Bardzo często, obróbka termiczna trwa krócej i nie wymaga zużycia tak dużych środków jak obróbka mechaniczna.

GastroProdukt, na potrzeby swoich klientów przygotował bardzo szeroką ofertę, w tym ofertę sprzętu wysoce specjalistycznego, który umożliwia zwiększenie potencjału profesjonalnej kuchni i tym samym znaczące zwiększenie jej wydajności.

Specjalistyczne urządzenia do obróbki mechanicznej, to między innymi specjalna piła do kości, wielkogabarytowe miksery planetarne oraz specjalne mieszarki. Urządzenia tego typu bardzo często są stosowane między innymi w kuchniach o bardzo dużym przerobie, takich jak kuchnie w jadłodajniach, lub kuchnie przy dużych zakładach przemysłowych i produkcyjnych.

Specjalistyczne urządzenia do obróbki mechanicznej, umożliwiają nie tylko wydajną obróbkę mechaniczną, ale również znacząco wpływają na jakość serwowanych potraw i dań.

 

 

GP | Urządzenia do obróbki termicznej

 

Zaraz po obróbce mechanicznej, następuje jakże istotna obróbka termiczna przygotowywanych potraw. Jest ona nawet ważniejsza, niż obróbka mechaniczna, gdyż odpowiada nie tylko za przygotowanie wizualne i pod kątem konsystencji, ale za smak i odczucia płynące z jedzenia.

Specjalistyczne urządzenia do obróbki także kupisz w GastroProdukt. Wysokiej klasy piece konwekcyjno- parowe, specjalistyczne piece kuchenne oraz grille gastronomiczne. Nawet specjalne urządzenia do obróbki termicznej, umożliwiające jej wykonanie poza budynkiem, jak chociażby ogrodowe piece.

Odpowiednia obróbka termiczna umożliwi Ci przygotowanie nie tylko pysznych, ale i bezpiecznych dla gościa dań, stąd niezbędna jest inwestycja właśnie w tego typu urządzenia.

 

 

GP | Urządzenia do czyszczenia, sprzątania i zmywania

 

Zmywarka kapturowa to jedno ze specjalnych urządzeń dedykowanych profesjonalnej gastronomii. W przypadku prowadzenia dużej restauracji lub też jadłodajni, istnieje konieczność zastosowania specjalistycznych urządzeń myjących, które poradzą sobie nie tylko z bardzo dużą ilością brudnych naczyń oraz talerzy, ale również umożliwią dokładne mycie i dezynfekcję wielkogabarytowych garnków.

Profesjonalne zmywarki, specjalne urządzenia do czyszczenia powierzchni, nowoczesne i profesjonalne urządzenia do obróbki mechanicznej i termicznej. To wszystko możesz kupić w GastroProdukt, wyprzedź swoją konkurencję i doposaż swoją kuchnię.