W specjalistycznych pralniach przemysłowych lub usługowych wykorzystuje się profesjonalne pralki, suszarki oraz inne urządzenia prasowalnicze, pomocnicze i magazynowe. Taka konfiguracja wymaga jednak dużej ilości miejsca, a nie zawsze się nim dysponuje. Stąd też warto wziąć pod uwagę urządzenia hybrydowe, które łączą w sobie funkcje dwóch maszyn. Przedstawiamy pralko-suszarki Grandimpianti ILE – wysokiej jakości sprzęt przemysłowy prosto z Włoch!

 

Jak działa pralko-suszarka przemysłowa Grandimpianti ILE?

 

Pralko-suszarki przemysłowe to urządzenia, które są podwójnie funkcjonalne, ponieważ (jak sama nazwa wskazuje) stanowią połączenie pralki i suszarki. Z wyglądu są dość podobne, z tą różnicą, że mają większe gabaryty. Wynika to z tego, że muszą być odpowiednio skonstruowane. 

 

Kluczem dla precyzyjnego działania jest odpowiednie odwirowanie prania – po tym procesie następuje suszenie, które odbywa się w tym samym, wolnoobracającym bębnie. Bardzo ważne jest odpowiednie zaprojektowanie komory, w której pranie musi równomiernie się przesuwać, wykorzystując działanie gorącego powietrza z grzałki.

 

Krąży przekonanie, że tzw. sprzęt uniwersalny oferuje więcej funkcji, ale jego efektywność jest zdecydowanie mniejsza. Jest to jednak błędne przeświadczenie – wystarczy wybrać wysokiej jakości urządzenia. Znana włoska marka Grandimpianti ILE oferuje jedne z najlepszych pralko-suszarek na rynku. Sprzęt tego producenta z powodzeniem zapewni pełne zapotrzebowanie na czystą odzież oraz tkaniny, zarówno w przypadku pralni usługowej, jak i przemysłowej.

 

Zalety, wady oraz przeznaczenie pralko-suszarki Grandimpianti ILE

 

Pralko-suszarki Grandimpianti ILE to uniwersalny, wydajny, funkcjonalny sprzęt, który zajmuje mniej miejsca niż dwie osobne maszyny. Pralnia, czy to usługowa, czy w zakładzie przemysłowym, to często pomieszczenie o niewielkim metrażu. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni jest w tym przypadku niezwykle ważne, ponieważ ma też wpływ na to, czy obsługa będzie mogła szybko i bezpiecznie pracować.

Największe zalety pralko-suszarki Grandimpianti ILE, to:

 

  • funkcjonalność dwóch urządzeń zamknięta w jednym,
  • duża oszczędność miejsca, mimo tego, że maszyna ma większe gabaryty niż np. pojedyncza pralka czy suszarka,
  • możliwość wykorzystania w pralniach usługowych i samoobsługowych,
  • wygodna, intuicyjna obsługa,
  • brak konieczności transportu odzieży pomiędzy poszczególnymi gniazdami.

 

Powyższe zalety jasno pokazują, że producent tworząc urządzenia tego typu postawił duży nacisk na uniwersalność. Stworzył sprzęt, który jest dostosowany do potrzeb przedsiębiorców z różnych branż. Takie maszyny są bowiem przydatne nie tylko w pralniach, ale też hotelach, restauracjach, szpitalach itp. 

 

Korzystanie z urządzeń tego typu ma jednak też swoje minusy. Do wad można zaliczyć:

 

  • mniejszą efektywność (sprzęt wykonuje obie czynności, ale nigdy nie będzie tak skuteczny, jak oba urządzenia osobno),
  • uszkodzenie jednego podzespołu eliminuje obydwa gniazda w pralni,
  • nie każdą tkaninę można prać i suszyć w ten sposób,
  • częstsze konserwacje i przeglądy.

 

Jak jednak widać, to zaledwie kilka niedogodności, dlatego urządzenie tego typu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Doskonale sprawdzi się w niewielkich pralniach przemysłowych, na przykład małych zakładach produkcyjnych lub firmach, gdzie ilość prania nie jest ogromna. Jest idealne także do samoobsługowej pralni, gdyż nie jest wymagające pod kątem obsługi.

 

Pralko-suszarka przemysłowa Grandimpianti ILE dzięki swojej uniwersalności i pełnej funkcjonalności dwóch urządzeń jest doskonałą opcją dla każdej firmy, której potrzebne jest efektywne, tanie w utrzymaniu i proste w obsłudze wyposażenie. Jako oficjalny dystrybutor produktów tej marki, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wybierz profesjonalny sprzęt, który zagwarantuje Ci najlepszą czystość i świeżość!