Specjalistyczna pralnia przemysłowa lub usługowa, najczęściej składa się z pralek, suszarek oraz urządzeń prasowalniczych, pomocniczych i magazynowych. Taka konfiguracja wymaga jednak dużej ilości miejsca, a nie zawsze istnieje taka możliwość. Stąd też warto zastanowić się nad wykorzystaniem przemysłowej pralko-suszarki. Urządzenia, które łączy w sobie obie funkcjonalności.

 

GP | Jak działa pralko-suszarka przemysłowa Grandimpianti ILE

Pralko suszarka przemysłowa, to typowe urządzenie, które łączy w sobie dwie funkcjonalności. Funkcjonalność pralki i suszarki. Oczywiście, krąży przekonanie, że uniwersalne urządzenia, to urządzenia, które są słabszej jakości i choć ich funkcjonalność jest bardziej obszerna, to jednak efektywność pracy zdecydowanie mniejsza. Jest to błędne przeświadczenie. Dobrej jakości pralko suszarka przemysłowa Grandimpianti ILE, z powodzeniem zapewni pełne zapotrzebowanie na czystą odzież oraz tkaniny, zarówno pralni usługowej jak i przemysłowej .

 

Pralko suszarka przemysłowa, jest urządzeniem o zdecydowanie większych gabarytach niż pralka lub suszarka przemysłowa. Musi w sobie połączyć bowiem funkcjonalność dwóch urządzeń. Kluczem, dla precyzyjnego jej działania, jest przede wszystkim odpowiednie odwirowanie prania. Po tym procesie, następuje już sam proces jego suszenia, który również odbywa się w wolnoobracającym bębnie.

 

W przypadku pralko-suszarek, istotne jest odpowiednie zaprojektowanie bębna, który sprawia, że pranie równomiernie się w nim przesuwa, pozwalając na działanie gorącego powietrza z grzałki. W ten sposób suszenie jest szybkie i równomierne.

 

GP | Zalety, wady oraz przeznaczenie pralko-suszarki Grandimpianti ILE

Pralko suszarka przemysłowa powstała z myślą o tym, aby zapewnić dostęp do urządzenia uniwersalnego oraz urządzenia, które zajmuje mniej miejsca niż pralka i suszarka. Pralnia, czy to usługowa czy w zakładzie przemysłowym, to często pomieszczenie o niewielkim metrażu, w związku z tym odpowiednie zagospodarowanie miejsca jest w tym przypadku ważne.

 

Zalety pralko-suszarki Grandimpianti ILE jako pojedynczego urządzenia to:

  • funkcjonalność dwóch urządzeń zamknięta w jednym,
  • duża oszczędność miejsca, mimo tego, że pralko-suszarka ma większe gabaryty niż pojedyncza pralka,
  • możliwość wykorzystania w pralniach usługowych i samoobsługowych,
  • wygodna, bardzo intuicyjna obsługa,
  • brak konieczności transportu odzieży pomiędzy poszczególnymi gniazdami.

 

Powyższe zalety jasno pokazują, że producenci tworząc tego typu urządzenie, postawili duży nacisk na uniwersalność.

 

Skoro wymieniliśmy zalety, warto wymienić wady. Należą do nich:

  • mniejsza efektywność urządzenia, gdyż pralko suszarka przemysłowa wykonuje obie czynności, co sprawia, że nigdy nie będzie tak skuteczna jak oba urządzenia osobno,
  • uszkodzenie jednego podzespołu eliminuje obydwa gniazda w pralni,
  • nie każdą tkaninę można prać i suszyć w ten sposób, stąd też odpada suszenie na przykład bardzo delikatnych tkanin,
  • urządzenie tego typu wymaga częstszej konserwacji i przeglądów.

 

Pomimo niewielu wad, to jednak pralko suszarka przemysłowa, jako jedno urządzenie jest bardzo dobrym pomysłem, szczególnie w określonych przypadkach. Doskonale sprawdzi się w niewielkich pralniach przemysłowych, na przykład małych zakładach produkcyjnych lub firmach, gdzie ilość prania nie jest ogromna. Dobrze sprawdzi się jako urządzenie do samoobsługowej pralni, gdyż nie jest wymagające pod kątem obsługi.

 

Pralko suszarka przemysłowa Grandimpianti ILE dzięki uniwersalności i pełnej funkcjonalności dwóch urządzeń, będzie najlepszym rozwiązaniem dla każdej firmy, która szuka efektywnego, taniego w utrzymaniu i prostego w obsłudze urządzenia.

 

Pralko suszarka przemysłowa gastroprodukt.pl