Magiel elektryczny, jest urządzeniem, który wykorzystywany był już w XIX wieku, kiedy to pełnił funkcję identyczną jak dziś – prasował obrusy, pościele, zasłony, a nawet dywany.

Stosowany głównie w domach dworskich i szlacheckich, dziś wykorzystywany jest raczej w:

  • hotelach i pensjonatach – branży hotelarskiej,
  • restauracjach oraz lokalach gastronomicznych,
  • w ośrodkach pomocy społecznej, w noclegowniach,
  • w stołówkach, jadalniach czy też w podobnych miejscach.

 

Nowoczesny magiel przemysłowy znacząco różni się od dawnego magla. Umożliwia pracę przez 24 godziny na dobę, ponadto, zapewnia wysoką jakość i efektywność. Jest to maszyna, która z założenia ma zarabiać na siebie – o tym jak i gdzie ją wykorzystać, postaramy się opisać w poniższym artykule.

 

GP | Magiel przemysłowy – budowa i zasada działania

 

Jeśli chcemy opisać odpowiednio to, w jaki sposób działa i pracuje magiel przemysłowy, powinniśmy znać chociaż podstawy jego budowy. W starych maglach, dwa walce działały na zasadzie prostej – ciężar jednego dobijał wał do drugiego wału, w ten sposób magiel, maglował pościel, zasłony czy dywany. Nowoczesne magle przemysłowe, działają już zupełnie inaczej.

 

Magiel przemysłowy, prócz dwóch walców maglujących, posiada wbudowany cały układ hydrauliczny lub elektryczny, wraz z siłownikami, które odpowiedzialne są za docisk jednego walca na drugi. W zależności od potrzeb, można ten docisk, a dokładnie – jego siłę, odpowiednio regulować. Działa to trochę na zasadzie prasy, gdzie siłownik odpowiedzialny jest za docisk narzędzia do łoża, a w tym przypadku, narzędziami są walce magla przemysłowego.

 

GP | Magiel przemysłowy – zastosowanie i możliwości

 

Dawniej, magiel stosowany był praktycznie w każdym domu. Maglowano nie tylko pościel, sienniki czy zasłony lub firany, ale również codzienne pranie. Żelazko czy stół do prasowania były niedostępne, więc wykorzystywano do tego magle.

 

Dziś magiel elektryczny przemysłowy, spotykany jest głównie w określonych instytucjach tudzież miejscach. Najczęściej wykorzystywany i spotykany jest w hotelach i restauracjach, noclegowniach, szpitalach, pralniach usługowych. Nowoczesne magle przemysłowe umożliwiają nie tylko efektywne maglowanie wielkopowierzchniowych materiałów i tkanin, ale także, zapewniają automatyzację pracy, dzięki czemu, mogą być wykorzystywane powszechnie w ogromnych pralniach przemysłowych.

 

Magle przemysłowe, to wydajne, zaawansowane technicznie urządzenia, doskonale sprawdzą się w:

  • pralniach dużych hoteli, do maglowania pościeli, obrusów, firan i zasłon,
  • pralniach różnych instytucji jak jadłodajnie, ośrodki pomocy społecznej, noclegownie, zakłady karne,
  • pralniach usługowych, gdzie oferuje się pranie pościeli, firan, zasłon i innych tkanin.

 

Magle przemysłowe idealnie wpasują się pod kątem swoich możliwości działania tam, gdzie potrzeba jest wyprasowania dużej ilości wielkopowierzchniowych tkanin, tam też można to robić szybko i wydajnie, dzięki nowoczesnej automatyce, stosowanej we współczesnych maszynach.

 

Magiel przemysłowy gastroprodukt.pl